Aktuálně


03. Listopad 2018

NÁVIN TTR PÁSEK

Potřebujete vybrat pro Vaši tiskárnu vhodnou TTR pásku a nevíte jak poznat typ návinu? Tento článek je přímo pro Vás! více

03. Listopad 2018

Jak vybrat vhodnou TTR pásku?

Tento článek stručně vysvětluje v několika bodech, jakou pásku vybrat pro každou tiskovou aplikaci. více

Starší aktuality

Jak vybrat vhodnou TTR pásku?

Vytvořeno: 3. 11. 2018

Krok 1: Zjistěte vhodné rozměry pásky.


Rozměry termotransferové pásky se obvykle udávají v kombinaci šířka x délka, tedy například 110 mm x 300 m. Na trhu průmyslových termotransferových tiskáren se běžně prodávají tiskárny s šířkou tiskové hlavy 4 a 6 palců (104 mm a 168 mm). Zvolte takovou pásku, která má stejnou nebo menší šířku než je šířka tiskové hlavy. Současně vyberte pásku širší, než je šířka role Vašich etiket (podkladového silikonu). Použitím TT pásky, která je širší, než je šířka role etiket docílíme toho, že při posouvání etiket přes citlivou tiskovou hlavu bude páskou chráněna proti opotřebení. Doporučený přesah je alespoň 2-3 mm na každé straně.
Délka pásky udává jednoduše délku TT pásky po rozmotání v metrech. Zvolte takovou délku, kterou doporučuje manuál Vaší tiskárny. Pokud si vyberete pásky s delším návinem, než je doporučený, nemusí se páska mezi trny tiskárny vměstnat. 

Krok 2: Zjistěte návin, vhodný pro Vaši tiskárnu – více v článku Návin TTR pásek

Krok 3: Zjistěte průměr dutinky TTR pásky – více v článku Dutinka TTR pásky

Krok 4: Zvolte vhodný materiál pásky:

 

  • Voskové pásky (wax) – Nejpoužívanější typ pásek, který se nejčastěji užívá v běžné logistice a označování zboží. Tisk voskovou páskou je daleko trvalejší než termotiskem. Nejčastější použití je na papírové etikety. Existují také barevné varianty.
  • Vosk/pryskyřice (Wax/Resin) – Směs vosku a pryskyřice nabízí lepší kvalitu tisku a odolnosti vůči rozmazání nebo seškrábání. Nejčastěji se používá tam, kde jsou vyžadovány vyšší odolnosti tisku, např. při venkovním použití, ve zdravotnictví apod. Používá se na velké množství papírových i syntetických materiálů. Velmi často se vosk pryskyřičná páska využívá pro potisk PE nebo PP folie tiskárnou typu near-edge.
  • Pryskyřice – (Resin) – Tento typ materiálu je nejodolnější ze všech zmíněných. Je však také nejdražší. Tisk pryskyřičnou páskou lze doporučit tam, kde jsou vysoké požadavky na odolnost, např. v automobilovém průmyslu. Používá se nejčastěji na odolné syntetické materiály.


Pokud si stále nevíte rady, kontaktujte nás a my Vám rádi s výběrem poradíme.