Z našich zkušeností a dostupných informací víme, že jeden z mála výrobců, který nabízí ovladače pro OS MAC na svoje TTR tiskárny je Argox. Na stránkách www.argox.com najdete ovladače pro veškeré TTR tiskárny, a to jak pro průmyslové, tak pro naše nejprodávanější malé stolní tiskárny řady CP.
Problém s tiskem na produktech Apple nastává ve chvíli, kdy chceme najít SW vhodný pro tvorbu etiket. Zde bohužel neexistuje žádná free varianta, jako například Bartender, Zebra Designer, které v základních free verzích bez problému jedou na produktech s Windows. Pro MAC žádná taková varianta není. Neznamená to ale, že když máte MAC, nemůžete tisknout na TTR tiskárnách Argox. Po instalaci ovladače do Vašeho Macu můžete tiskárnu používat jako každou jinou. Pro tisk etiket ale musíte mít hotové šablony. Některé softwary, které naši zákazníci používají, například Pohoda, nebo webová rozhraní dopravců (PPL, Zásilkovna, Geis a mnohé další) Vám umožní připravit si šablonu pro tisk. U dopravců například zvolíte velikost etikety standartních 100x150mm a data pro tisk si exportujete do PDF. Pak už jen stačí zvolit si parametry tisku a data poslat na zvolenou tiskárnu Argox.
Pokud rádi zkoušíte nové věci a nebojíte výzev, máme pro Vás pár dalších tipů, jak tisknout s Vaší TTR tiskárnou na MACu.
Vždy doporučujeme stáhnout ovladače na Vaši tiskárnu, protože je to nejjednodušší způsob tisku z počítače Mac. Pokud máte tiskárnu štítků kompatibilní s Mac, budete si moci stáhnout tiskové ovladače a začít tisknout ihned. Pokud nemůžete najít ovladače nebo vaše tiskárna štítků oficiálně „nepodporuje“ tisk na počítačích Mac, bude pro vás fungovat několik následujících možností. K těmto možnostem prosím přistupujte pouze pokud jste velice zkušení v této oblasti. Tato nastavení mohou být poměrně složitá a při nesprávném nastavení může dojít k poškození počítače.
Tiskový ovladač ZPL a CUPS (společný tiskový systém UNIX)
Tiskárny Zebra používají ZPL (Zebra Programming Language) k provádění instrukcí pro tisk dat na štítky. Většina tiskáren štítků bude tento jazyk napodobovat, včetně mnoha tiskáren značek Brother a Toshiba.
Vzhledem k tomu, že počítače Apple mají tento ovladač ZPL Zebra jako softwarovou možnost v nastavení tiskárny, je možné použít ovladač – ve spojení s aktualizovaným nastavením konfigurace – k tisku na Vaší TTR tiskárně.
Níže je uveden seznam kroků pro nastavení tiskárny pomocí tiskového ovladače ZPL:
Otevřete Tiskárny a skenery a klikněte na ikonu +.
Vyplňte pole podle potřeby a v poli Použít vyberte možnost Vybrat software…
Vyberte Zebra ZPL Label Printer, poté stiskněte OK a poté Add pro dokončení instalace ovladače tiskárny.
V závislosti na vaší tiskárně můžete nyní začít tisknout. Pokud tisk nefunguje, pokračujte dalšími kroky:
Chcete-li nakonfigurovat ovladač, otevřete webový prohlížeč a přejděte na adresu 127.0.0.1:631/printers
Můžete obdržet zprávu, že webové rozhraní není povoleno. Chcete-li to povolit, otevřete Terminal.app a po zadání následujícího textu spusťte následující příkaz stisknutím klávesy Enter: cupsctl WebInterface=yes
Ve webovém prohlížeči obnovte stránku a klikněte na nově přidanou TTR tiskárnu. Klikněte na Správa a poté vyberte Výchozí možnosti.
Nastavte Velikost média, Rozlišení, Sledování média a Typ média podle specifikací tiskárny a poté stiskněte Nastavit výchozí možnosti. Tento krok byste měli zopakovat také pro všechny možnosti na kartě Nastavení tiskárny.
Klepněte na horní kartu Správa, poté v části Nastavení serveru povolte Sdílet tiskárny připojené k tomuto systému a Povolit tisk z Internetu a stiskněte Změnit nastavení. Pokud se štítek nevytiskne, možná zde budete muset později povolit další nastavení.
Vaše tiskárna je téměř připravena k použití. Otevřete dokument nebo soubor k tisku a klikněte na Nastavení stránky. Zde byste se měli ujistit, že je správná velikost štítku nakonfigurována podle skutečné velikosti etikety. Také se ujistěte, že je dokument nastaven na Přizpůsobit.
Stiskněte tlačítko Tisk a štítek by se nyní měl vytisknout podle očekávání. Pokud se štítek nevytiskne, můžete ještě zkusit následující postup s virtuálním prostředím.
Z počítače Mac je možné tisknout pomocí virtuálního počítače se systémem Windows. V podstatě vám to umožňuje vytvořit „počítač v počítači“. To vám dovolí stáhnout ovladače pro systém Windows a rovněž i free programy pro tvorbu etiket, například Bartender.
Nebudeme zde probírat všechny podrobnosti – protože se mohou značně lišit – ale zde je stručný nástin toho, co musíte udělat:
Stáhněte si kopii Windows 10, musíte se ujistit, že se jedná o soubor .iso.
Nainstalujte software virtuálního počítače, jako je Virtual Box pro hostitele OS X.
Vytvořte bitovou kopii pro Windows 10 pomocí softwaru virtuálního počítače a nainstalujte ji podle pokynů. Budete se muset ujistit, že jste přidělili dostatek systémových prostředků, aby virtuální počítač fungoval správně.
Po instalaci spusťte virtuální počítač Windows a podle potřeby nainstalujte tiskové ovladače systému Windows. Na své tiskárně budete moci tisknout stejně jako na fyzickém počítači se systémem Windows.
Možná budete muset nakonfigurovat nastavení virtuálního stroje, aby bylo možné rozpoznat připojení tiskárny.
Nyní budete mít v počítači Mac spuštěnou kopii Windows. Kdykoli potřebujete tisknout na tiskárně štítků, stačí spustit Windows. Alternativně můžete místo spouštění Windows v počítači Mac vždy použít Bootcamp k přepínání mezi macOS a Windows 10. Namísto paralelního spouštění dvou operačních systémů to však umožní použití pouze jednoho operačního systému najednou. Tato alternativní možnost je pravděpodobně nejlepší.